TUR  ENG


ANA SAYFA KİD HAKKINDA TÜZÜK YÖNETİM ETKİNLİKLER İLETİŞİM      


DUYURU ve HABER ARŞİVİ

  Bu Cumhuriyeti kuran ULUS, BARIŞ'ın dünyadaki Yegane Kalesidir.
AKLI EREN ve UMUT BESLEYEN her insan için,
Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalması
sadece kendimiz için  değil bütün insanlık için,
GÖREVdir.

29 Ekim CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
.
  Sevgili yol arkadaşımız Prof. Dr. Mustafa Yılmaz’ı 5.8.2019 günü yitirmiş bulunuyoruz.
Akademik yaşamı boyunca Pediatrik İmmünoloji ve Allerji Bilimleri’ne ve özellikle de primer immün yetmezlikli hastaların tanı ve tedavisine yoğun emek veren hocamız Klinik İmmünoloji Derneği’nin kurucu üyesi idi.
Kendisine rahmet, değerli ailesine sabır diliyoruz.

Merhumun cenazesi 6.8.2019 Salı günü Çukurova Üniversitesinde yapılacak törenden sonra, öğle namazına müteakip Adana'da defnedilecektir.

Türkiye Klinik İmmünoloji Derneği Yönetim Kurulu 


Prof. Dr. Mustafa Yılmaz 1963 yılında doğdu. 1989 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Genel pediatri ve pediatrik immünoloji-allerji uzmanlık eğitimlerini Adana Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitede doçent ve profesör oldu. Ülkemizde pediatrik immünoloji ve allerji alanına ve özellikle primer immün yetmezlikli hastaların tanı ve tedavisine yoğun emek veren hocamız çok sayıda uzman yetişmesine de katkıda bulunmuştur.
 


  Ülkemizde Pediatrik Onkoloji'nin Kurucusu,Türkiye Bilimler Akademisi’nin (TÜBA) Kurucu Üyesi ve Başkanı, Ankara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nın önceki başkanlarından Prof. Dr. Ayhan Okçuoğlu Çavdar (1930-2019) 24.6.2019 günü vefat etmiştir.

Hocamız,Türkiye’nin yetiştirdiği çok değerli ve yürekli bir Cumhuriyet kadını olarak yaşamı boyunca “Pozitif Bilim”e ve gençlere inandı.

Ülkemizde çocuk hematolojisi ve onkolojisinin ilerlemesi, tüm dünyada saygın bir yer elde edebilmesi için çaba harcadı. Ağır nütrüsyonel bozuklukların; kalıtsal çinko eksikliğine, çocukluk çağı lenfomalarına (Hodgkin ve Burkitt) ve granülositik sarkomaya yol açtığını, uluslararası çalışmaları ile göstererek İmmünoloji Bilimi’nin gelişmesine katkı sağladı.


Merhuma rahmet, meslektaşlarımıza başsağlığı, eşine ve kızına sabır dileriz.


Klinik İmmünoloji Derneği Yönetim Kurulu